Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor
  • Sektör Gazetesi
  • Genel
  • Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor

Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor

ABONE OL
29 Ocak 2024 09:41
Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turgutlu’da su taşkınlarına önlem. MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı ve üstyapı yatırımlarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Turgutlu ilçesine bağlı İstasyonaltı Mahallesi’nde yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınlara karşı önlem almak amacıyla yağmur suyu hattı ve 2×2 metrelik menfez imalatlarına başlandı.

turgutlu

Yapılan imalatlar ile ilgili bilgi veren Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Turgutlu ilçemize bağlı İstasyonaltı Mahallesine daha sağlıklı bir altyapı inşa etmek adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün liderliğinde önemli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz.

turgutlu

Mahallede su baskınlarının önüne geçebilmek ve bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak amacıyla 1.300 metrelik yağmur suyu hattı ile 2×2 menfez imalatlarına başlandı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra İstasyon Mahallesi ve çevresinin daha sağlıklı bir altyapıya kavuşmasını sağlayacağız. Mahalle için çok önemli bir proje olacak” dedi.

turgutlu

Tarım arazileri maski’nin korumasında

MASKİ Genel Müdürlüğü küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak son günlerde etkisini artıran sağanak yağış tehdidine karşı önlemlerini sürdürüyor. Bu kapsamda il genelinde dere temizlik çalışmalarını yoğunlaştıran Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri Yunusemre ilçesine bağlı Üçpınar mahallesinde tarım arazilerine yakın bölgede temizlik çalışması gerçekleştirdi.

turgutlu

Ekipler, derede biriken zararlı maddeleri topladı, derenin düzenli akışını sağladı. Çevre sakinleri çalışmalardan dolayı MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yağışlı havalarda vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için yağmursuyu döşeme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

turgutlu

Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı bünyesinde Turgutlu ilçesine bağlı Urganlı mahallesinde ilave yağmursuyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarla birlikte vatandaşların yağışlı havalarda yaşayabileceği sıkıntıya son verildi.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.