File Market Maaşları 2024: (ZAMLI) Kasap, Kasiyer, Depo, Reyon…

File Market Maaşları 2024: (ZAMLI) Kasap, Kasiyer, Depo, Reyon…

ABONE OL
10 Mayıs 2024 16:44
File Market Maaşları 2024: (ZAMLI) Kasap, Kasiyer, Depo, Reyon…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bim’in yeni perakendecilik iş modellerini uyguladığı File Market, Türkiye’nin dört bir yanında başarılı bir şekilde hizmet veriyor. Mağaza sayısının artırılmasıyla birlikte giderek popüler hale gelen File personel maaşlarıyla merak ediliyor! Sizler için güncel File Market maaşları 2024 bilgilerini araştırdık.

File Market, Bim’e kıyasla daha modern satış tekniklerinin uygulandığı, farklı ürünlerin yer aldığı bir mağaza olarak, çalışan maaşlarıyla da araştırılmaktadır. Şirkete iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için File Market personel maaşları 2024 listesini kasap, kasiyer, müdür, depo, reyon elemanı gibi farklı pozisyonlar için yayınlıyoruz. İşte ayrıntılar…

File Market Personel Maaşları 2024’te Ne Kadar Oldu?

Türkiye’de her yıl işçi kesimine enflasyon ve üstündeki bir oran dahilinde maaş zammı yapılmaktadır. Son dönemde enflasyonun yüksek olmasından kaynaklı olarak asgari ücrete yılda iki kere zam uygulaması, 2024 yılında yapılmayacak. Son zamlara göre File Market maaşları ne kadar oldu? Güncel bilgileri sizler için aktarıyoruz.

File Market çalışan maaşları 2024’te, muadili Bim’e göre daha fazladır. Maaş, yan haklar ve birçok faktör tarafından çalışanlarına iyi şartlar sunan File Market işe alım süreci açısından da farklı uygulamalarda bulunuyor. Konuyla ilgili tüm detayları siz değerli okuyucularımız için araştırdık…

File Market Maaşları 2024: Çalışma Pozisyonlarına Göre

File Market çalışma şartları açısından alternatiflerine göre işçilere daha iyi koşullar sunan perakende şirketleri arasında yer alıyor. Buna bağlı olarak vasıflı ve vasıfsız olmak üzere iş arayışında olan kişiler; kasap, depo, reyon, kasiyer gibi market pozisyonları için maaş araştırması yapıyor. Bu konuya dair güncel bilgileri sizler için derledik.

File Market maaşları 2024 yılı itibariyle çalışma pozisyonlarına göre aşağıdaki gibidir:

File Market Kasap Maaşları20.000 TL – 22.500 TL
File Market Kasiyer Maaşları18.500 TL – 20.000 TL
File Market Depo Maaşı18.500 TL – 21.500 TL
File Market Reyon Elemanı Maaşı18.500 TL – 20.000 TL
File Market Müdür Maaşları27.500 TL – 32.500 TL

NOT: File Market personel maaşlarına dair tablo bilgileri, mevcut çalışanlardan elde edilen bilgilere göre hazırlanmıştır. Ancak yukarıdaki maaşlar çalışan kişinin deneyim süresinden mesleki becerisine kadar pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilecektir.

File Market çalışan maaşları, alternatifi olan Bim’e göre oldukça iyi durumdadır. Bu nedenle birçok kişi File’de çalışmak istiyor. Güncel maaşları çalışma pozisyonlarına göre detaylı olarak inceleyelim…

1- File Market Kasap Maaşları

File market kasap maaşı
File market kasap maaşı

Kasaplık mesleği, özellikle perakende mağazacılık sektöründe maaş bakımından diğer pozisyonlara göre daha fazla gelir sağlamaktadır. File Market maaşları açısından da kasiyer, reyon ve depoya göre daha yüksek olan kasapların aylık gelirini sizler için inceliyoruz.

File Market kasap maaşları 2024 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir:

 • File Market’te kasap olarak çalışan personeller, deneyim süresi ve diğer faktörlere göre değişmekle beraber 20.000 TL – 22.500 TL arasında maaş almaktadır.

2- File Market Kasiyer Maaşları

File market kasiyer maaşları
File market kasiyer maaşları

File Market iş başvurusu yapacaksanız en fazla personel alımının kasiyerlik mesleğinde olduğunu söyleyelim. Mağaza içerisinde önemli bir görevi yerine getiren bu personeller, maaş açısından da iyi ücretler kazanırlar. File Market maaşlarını kasiyerler için inceleyelim…

File Market kasiyer maaşları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • File Market bünyesinde kasiyer olarak çalışan personeller ortalama olarak 18.500 TL – 20.000 TL arasında maaş almaktadır.

3- File Market Depo Maaşları

File market depo maaşları
File market depo maaşları

File Market çalışan maaşları açısından en çok merak edilen kadro ise depodur. Depo personelleri de kasiyer ve reyon elemanlarına göre biraz daha yüksek maaş alabilmektedir. File Market depo maaşlarını sizler için inceledik…

File Market maaşları 2024 yılında depo personelleri için şu şekildedir:

 • File Market’te depo personeli olarak çalışan kişiler ortalama olarak aylık 18.500 TL ile 21.500 TL arasında maaş almaktadır.

4- File Market Mağaza Müdürü Maaşı

Son olarak mağaza müdürü maaşlarını inceleyelim. File Market’te bölge müdüründen sonra en fazla maaş alan kadro mağaza müdürlüğüdür. Yüksek deneyim, tecrübe ve bilgi birikimi gerektiren bu pozisyon için ise belirli şartlar dahilinde alım yapılıyor.

File Market müdür maaşları 2024 yılında şu şekildedir:

 • File Market maaşları mağaza müdürleri için belirli faktörlere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 27.500 TL ile 32.500 TL arasında değişmektedir.

File Market İşe Alım Süreci: İş Başvurusu Nereden Yapılır?

File Market maaşları, görüldüğü üzere diğer perakende mağaza şirketlerinin oldukça üzerindedir. Buna bağlı olarak günümüzde iş arayışında olan birçok kişi, özellikle bu kurumu merak etmektedir. File Market işe alım süreci hakkında iş başvurusuna dair bilgileri sizlerle paylaştık.

İşte File Market işe alım süreci hakkında bilgiler:

 • File Market iş başvurusu için “Hızlı Başvuru”bağlantısını kullanabilirsiniz.
 • File Market işe alım şartları ise erkek adaylar için askerlik şartı, 18 yaşını doldurmuş olma şartı, bilgisayar kullanım becerisi, üst pozisyonlar için üniversite mezuniyet şartı, lise ya da dengi bir okuldan mezun olma şartı ve mağazacılık tecrübesinin olması şartı şeklindedir.
 • File Market işe alım süreci ise genellikle internet üzerinden başvuru, yüz yüze görüşme ve işe başlama şeklinde gerçekleşiyor. Mülakat esnasında Bim ve File Market hakkında bazı soruların sorulabileceğini belirtelim.
 • İŞKUR aracılığıyla da işe alımlar yapılabiliyor. İŞKUR ilanlarını takip ederek bu konuda geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bim Maaşları

File Market Çalışma Şartları Nasıldır?

File market çalışma şartları
File market çalışma şartları

File Market maaşları 2024 bilgilerini sizler için derledik. Ancak maaş haricinde bu kurumda çalışmaya yönelik pek çok merak edilen konunun olduğunu belirtebiliriz. File Market çalışma koşulları ise bu konular arasında en çok araştırılan seçenektir.

File Market çalışma şartları şöyledir:

 • File Market mağazaları genellikle 09:00 – 22:00 saatleri arasında açıktır. Personeller ise bu saatler arasında iki vardiya olacak şekilde çalışırlar.
 • Günde 8,5 saat, haftalık ise 45 saat çalışma süreniz vardır. Her çalışanın yemek molası 1 saat olarak belirlenmiştir.
 • File Market’te personel çalışma saatleri ise sabah vardiyası için genellikle 08:30 – 17:00, akşam vardiyası için 13.30 – 22:00 şeklindedir.
 • Personeller haftalık 1 gün izin kullanırlar. İzin günü ise genellikle hafta içi olacak şekilde mağaza yönetimi tarafından belirlenmektedir.
 • File Market part time personelleri haftalık 30 saat olmak üzere mağaza yönetiminin belirlediği günler belirtilen saatlerde çalışmaktadır.
 • Yıllık izin, doğum izni vb. tüm yasal haklar, File Market tarafından tamamıyla karşılanmaktadır.

File Market maaşları 2024 bilgilerine dair görüşlerinizi yorumlar ile bizlere ulaştırabilir, düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

  En az 10 karakter gerekli

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.