D-8 ülkeleri buluştu | Ankara’da bir araya geldiler

D-8 ülkeleri buluştu | Ankara’da bir araya geldiler

ABONE OL
30 Ocak 2024 09:31
D-8 ülkeleri buluştu | Ankara’da bir araya geldiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

D-8 ülkeleri buluştu. Üye ülkelerin refahını ve huzurunu artırmak amacı taşıyan D-8’e üye Bangladeş, Mısır, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya ve Pakistan’ın büyükelçileri ve medya temsilcileri Ankara’da bir otelde bir araya geldi.

D-8 Genel Sekreteri Büyükelçi Isiaka Abdulkadir Imam ve Endonezya Büyükelçisi Amanul Haq’ın davetlisi olarak organizasyona, Türkiye D-8 Delegesi Büyükelçi Esen Altuğ, Bangladesh Büyükelçisi Amanul Haq, Mısır Büyükelçisi Amr el-Hamami, İran Büyükelçisi Mohammad Hassan Habibollahzadeh, Pakistan Büyükelçisi Yousaf Junaid, ve medya temsilcileri katıldı.

“Küresel olarak elimden geleni yaptım”

Üye devletlere sektörel işbirliği ve dış ilişkiler çerçevesinde somut sonuçlar sunmak amacı ile son iki yılda önemli başarılar kaydettiğini aktaran D-8 Genel Sekreteri Imam, “D-8 üye devletleri arasındaki ticari ilişkilerini ve örgütün görünürlüğünü artırma gibi iki vizyonu gerçekleşmesini sağlamak için sadece üye devletler için değil aynı zamanda küresel olarak da elimden geleni yaptım.

“Önemli adımlar atıldı”

Bu yıl içinde D-8’i daha etkili ve canlı hale getirmek için çaba gösterdim. Genel Sekreter olarak, özel sektörle işbirliği yapmaya yöneldim ve ticaret ve ekonomik kalkınmanın teşviki için D-8 ve özel sektör arasındaki mevcut ortaklığı güçlendirmek için adımlar attım. Özel sektör ve medya ile ilişkilerimizin yürüdüğünü ve meyvelerinin verdiğini memnuniyetle bildirmek isterim” ifadelerini kullandı.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.