Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2024: Kazandıran Site ve Uygulamalar

Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2024: Kazandıran Site ve Uygulamalar

Çeviri yaparak para kazanmak istiyorum diyenler! Sizler için bilinmeyen site ve uygulamaları listeledik. Burada yer alan yöntemlerle çeviri yapıp para kazanmak mümkün…

ABONE OL
22 Mayıs 2024 13:55
Çeviri Yaparak Para Kazanmak 2024: Kazandıran Site ve Uygulamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeviri yap para kazan sistemi, yabancı dil bilenlerin çeşitli amaçlarla bu hizmeti satın almak isteyen kişilere çeviri yapıp para kazanması üzerine kuruludur. Evden, internetten ya da freelance olarak çeviri ile para kazanmak mümkündür. Bu konuya dair tüm yöntemleri inceledik. İşte detaylar…

Çeviri Yap Para Kazan Nedir?

Son dönemde birçok kişi evden çalışma modeline dahil oluyor ve tamamen uzaktan çalışarak para kazanıyor. Bu iş modelinde daha çok internet üzerinden yapılan işler geçerli olmaktadır. En çok tercih edilen gelir modeli ise çeviri yaparak para kazanmaktır. Peki, çeviri yapıp nasıl para kazanılıyor? Bu sistem tam olarak nasıl işliyor? Kısaca açıklayalım…

Çeviri yap para kazan sisteminde yabancı dil bilen kişiler, bu yönde talebi bulunan kişilere hizmet sağlayarak önceden belirlenmiş ücretleri alırlar. Bununla birlikte online çeviri yaparak para kazanma siteleri ve uygulamaları da bulunuyor. İster site ya da uygulamalara dahil olarak para kazanın, ister bireysel olarak hizmet sağlayın… Her halükarda bu iş modelinde kazançlı çıkacaksınız.

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Çeviri yaparak para kazanmak
Çeviri yaparak para kazanmak

Çeviri yaparak para kazandıran siteleri incelemeden önce bu sistem ile nasıl para kazanılacağını açıklayalım. İnternetten çeviri yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki açıklamalarımızı dikkatlice inceleyin.

Çeviri yapıp para kazanmak için birçok seçenek sizleri bekliyor! En çok tercih edilen yöntem ise Upwork, Bionluk ya da Fiverr gibi freelance hizmet sitelerine dahil olarak para kazanmaya başlamaktır. Ancak freelance sitelerde komisyon olduğundan dolayı farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Çeviri yaparak para kazanma siteleri ve uygulamaları haricinde ayrıca bireysel markanızı oluşturarak popülerlik kazanıp ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Pek çok kişi ya da kurum, İngilizce, Osmanlıca, Fransızca, Almanca, Çince gibi diller için sürekli olarak çeviri hizmeti satın alıyor. Markanızı oluşturduktan sonra potansiyel müşterilerinizle iletişime geçerek ayrıca sözleşme dahilinde bu işi yapabilirsiniz.

Şimdi internet üzerinden çeviri yaparak para kazanmak isteyenlere en güncel yöntemleri aktaralım…

Çeviri Yaparak Para Kazanmak: Güncel 5 Yöntem

Online çeviri yapıp para kazanmak için belirli yöntemler bulunuyor. Freelance çalışmaya yönelik inceleyeceğimiz bu yöntemler, mevcut olarak bu işten para kazananlar için en iyi seçenekleri oluşturmaktadır. İşte detaylar…

Çeviri yaparak para kazanmak için güncel 5 yöntem şu şekildedir:

 • Fiverr
 • Upwork
 • Bionluk
 • Forum Siteleri
 • Bireysel Çeviri Hizmeti Vermek

İşte detaylar…

1- Fiverr ile Çeviri Yapıp Para Kazanmak

Fiverr ile Çeviri Yapıp Para Kazanmak
Fiverr ile Çeviri Yapıp Para Kazanmak

Freelance çalışma sisteminde çeviri yapıp para kazanmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en iyi sitelerden birisi Fiverr’dır. Fiverr, yurt dışı kaynaklı olarak dünya çapında popüler bir freelance hizmet sitesidir. Yazılımdan metin yazarlığına kadar pek çok alanda iş ilanı görebilir, müşterilere ulaşabilir, anlaşma sağlayarak siparişi tamamlayıp gelir elde edebilirsiniz.

Çeviri ilanlarını en çok bulacağınız sitelerden birisi olarak Fiverr, aynı zamanda çeviri yaparak dolar kazanmak açısından da fırsat sağlamaktadır. Bu sitede gelirleriniz tamamen döviz üzerinden olacaktır. İnternetten online çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız, ilk adreslerinizden birisi Fiverr olmalıdır.

2- Upwork ile İnternet Üzerinden Çeviri Yaparak Para Kazanma

Upwork ile çeviri yaparak para kazanmak
Upwork ile çeviri yaparak para kazanmak

İnternetten çeviri ile para kazanmak için diğer freelance site önerisi Upwork olarak verilebilir. Fiverr ile benzer şekilde dünya çapında ünlü olan bu platformun kullanıcı sayısının yüksek olması en büyük avantajınız olacaktır.

Bu sitede pek çok işveren, çeviri hizmeti satın almak için ilan paylaşıyor. Ücretleri öncesinde belirleyerek anlaşma sağlayabilir, zamanında siparişi tamamlayarak hizmetinizi gelire dönüştürebilirsiniz.

3- Bionluk

Bionluk ile çeviri yaparak para kazanmak
Bionluk ile çeviri yaparak para kazanmak

Çeviri yaparak para kazanmak için site ve uygulamalar arıyorsanız ve freelance çalışmak istiyorsanız Bionluk, en iyi Türk sitelerden birisidir. Bionluk’ta diğer freelance sitelere benzer şekilde pek çok alanda hizmet verebileceğiniz popüler bir platformdur. Halihazırda pek çok kişi, bu site üzerinden çeviri hizmeti sağlayarak gelir elde etmektedir.

4- Sosyal Medya & Forum Siteleri

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için uygulamalara ya da bu iş için kullanabileceğiniz sitelere bağlı olmak zorunda değilsiniz. Sosyal medya ya da forum sitelerinde aktif bir şekilde yer alarak çeviri işleri alabilir, siparişlerinizi teslim ederek düzenli gelir yaratabilirsiniz.

Sosyal medyada güçlü bir profil açıp müşterilerinizle etkileşime geçerek iş potansiyeli yaratabilirsiniz. Ayrıca R10 ve Donanım Haber gibi forum sitelerinde de çeviri işleri için başlık bulabilmeniz mümkündür. Ek olarak “Armut” gibi hizmet platformlarında da yer almanız önerilir.

5- Bireysel Çeviri Hizmeti Vermek

Bireysel çeviri hizmeti vermek
Bireysel çeviri hizmeti vermek

Evden çeviri yaparak para kazanmak için kendi hizmet markanızı oluşturabilir, müşterilerle iletişime geçerek sözleşmeye dayalı çalışabilirsiniz. Örneğin sosyal medya ve e-mail pazarlama yöntemleriyle hizmetlerinizi tanıtan bir içeriği müşterilerinize gönderebilir, geri dönüşlerini bekleyebilirsiniz. Tamamen bireysel olarak hizmet verebilir, daha yüksek paralar elde edebilirsiniz.

NOT: Online çeviri yapıp para kazanmak için bireysel yöntemleri tercih ettiğinizde, potansiyel riskleri azaltmak adına mutlaka sözleşme ile hareket edin. Aksi halde sizden hizmet satın alan kişilerin parayı göndermeme riski her zaman bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Patlayacak İş Fikirleri

Çeviri Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Çeviri yaparak para kazanmak hakkında güncel yöntemleri sizler için derledik. Bu sisteme başarılı bir şekilde dahil olduğunuzda yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ancak aylık gelirinizin tamamen bu işe ne kadar zaman ayırdığınızla alakası olduğunu unutmayın. Ek olarak freelance siteler ve diğer hizmetlerde ortalama ücretleri sizler için inceleyeceğiz.

Çeviri yaparak ne kadar para kazanılır? İşte yanıtı:

 • Freelance sitelerde anlaşacağınız müşterilerle ortak hareket ederek alacağınız ücreti kendiniz belirlersiniz. Genellikle 100 kelime üzerinden belirlenen ücretler 40 TL – 70 TL arasında değişmektedir. Bu hesaba göre 1000 kelimelik bir çeviri için yaklaşık 400 TL – 700 TL arasında gelir elde edersiniz. Ancak freelance sitelerin komisyon kestiğini belirtmemiz gerekiyor.
 • Bireysel olarak hizmet verdiğinizde ise hizmet kaliteniz, ücretleri belirleyen en temel faktör olacaktır. İngilizce, Çince, Almanca, Fransızca, Japonca gibi farklı dillere göre çeviri hizmeti ücretleri farklıdır. Ortalama olarak 1000 kelimede 500 TL – 1.000 TL arasında fiyat belirlenebilir.
 • Aylık düzenli olarak bu işi yaptığınızda net geliriniz 25.000 TL’nin üzerinde olabilecektir. Çeviri yaparak para kazanmak için ne kadar zaman ayırdığınıza bağlı olarak bu rakam değişiklik gösterir.

  En az 10 karakter gerekli

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.