Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024: (Ertan Market Güncel) Viski, Rakı, Bira…

Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024: (Ertan Market Güncel) Viski, Rakı, Bira…

ABONE OL
28 Haziran 2024 18:55
Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024: (Ertan Market Güncel) Viski, Rakı, Bira…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de alkol fiyatının KDV ve ÖTV temelinde fahiş seviyelere ulaşması sonucunda, insanlar yurt dışından alkol getirme konusunu araştırıyor. Özellikle Kıbrıs alkol fiyatları 2024 listesi bu konuda en çok merak edilen başlıklar arasında… Kıbrıs içki fiyatları listesini rakı, viski, bira içecekleri için güncel haliyle sunuyoruz.

Kıbrıs’ta alkol fiyatları, Ertan Market gibi satış noktaları arasında farklılık gösterse de ülke genelinde aynıdır. Bu konuda özellikle Kıbrıs viski fiyatları 2024 listesinin çokça araştırıldığını söyleyebiliriz. İşte konuyla ilgili güncel fiyat listeleri…

Kıbrıs’ta Alkol Fiyatları Ne Kadar?

Kıbrıs, yurt dışından alkol getirmek isteyen kişilerin gözde ülkeleri arasında yer alıyor. Kıbrıs’ta içki fiyatlarının ucuz olması bu talebi artırırken, ülkemizde yurt dışından alkol getirme sınırına dair kota uygulanması ise bu talebi daraltmaktadır. Ancak yine de gerek iş gerekse de gezi amacıyla Kıbrıs’a gidecek vatandaşlar için oradaki güncel alkol fiyatlarını bilmek önemlidir.

Kıbrıs alkol fiyatları, genellikle viski, bira, rakı ve daha birçok tür için ucuzdur. Ertan Market fiyat listesi dahil olmak üzere tüm detayları sizlere aktarırken aynı zamanda fiyat aralıklarını da sağlıyoruz. Kıbrıs’ta Chivas ve Jack Daniel’s viski fiyatını merak ediyorsanız, aşağıdaki tablolarımızı inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs Alkol Fiyatları 2024: Tüm Seçenekler

Kıbrıs alkol fiyatı için en çok araştırılan çeşitler genellikle viski, bira ve rakı ekseninde gerçekleşmektedir. Kıbrıs’tan alkol getirmek istiyorsanız, öncelikle bu ülkedeki satış noktalarında fiyatların ne kadar olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Kıbrıs alkol fiyatları 2024 yılı itibariyle türlerine göre aşağıdaki gibidir:

Efe Gold 70’lik Rakı Fiyatı Kıbrıs170 TL
Efe Klasik Rakı 1 Litre Fiyatı125 TL
Kıbrıs Rakı Fiyatları: Beylerbeyi Göbek 100’lük360 TL
Efes 50’lik Malt Bira Fiyatı25 TL
Kıbrıs Bira Fiyatları: Marmara Gold 50’lik26 TL
Kıbrıs Chivas Fiyatları: 12 Yıllık 75’lik355 TL
Kıbrıs Jack Daniels Fiyatları 100’lük Old No 7325 TL
Kıbrıs Viski Fiyatları 70’lik Ballantine’s225 TL

NOT: Ertan Market Kıbrıs alkol fiyatları listesinden alınan bu veriler, diğer satış noktalarına göre değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle satın alacağınız yerden fiyatları teyit etmeniz önemlidir.

Kıbrıs’ta içki fiyatlarını viski, rakı ve bira çeşitleri için daha detaylı olarak markalara göre inceleyelim…

1- Kıbrıs Viski Fiyatları 2024

kıbrıs viski fiyatları
kıbrıs viski fiyatları

Kıbrıs’ta viski fiyatları, ülkemize göre ucuz olmakla beraber diğer Avrupa ve komşu ülkeleriyle kıyaslandığında biraz daha pahalı olabilir. Fiyatları karşılaştırmalı olarak inceledikten sonra satın almanız bu anlamda önemlidir.

Kıbrıs viski fiyatları 2024 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir:

Kıbrıs Jack Daniel’s Gentleman Jack 75’lik Viski Fiyatı305 TL
Chivas Regal 12 YO 100’lük Fiyatı450 TL
Jim Beam Viski Fiyatı 70’lik350 TL
Scotch Blue Viski 70’lik200 TL
Ballantine’s 2 Litre Viski Fiyatı500 TL
Kıbrıs Alkol Fiyatları: Jameson 100’lük Viski300 TL
Johnnie Walker Red Label 100’lük335 TL
Johnnie Walker Red Label 75’lik275 TL

2- Kıbrıs Rakı Fiyatları

kıbrıs rakı fiyatları
kıbrıs rakı fiyatları

Kıbrıs’ta viski fiyatı listesinden sonra şimdi rakı fiyatlarını açıklayalım. Kıbrıs’ta alkol fiyatları araştırması için mevcut listelerde Türkiye’de yer alan tüm rakı markalarının Kıbrıs’ta da yer aldığını söyleyebiliriz. Fiyatların da daha uygun olması söz konusudur.

Kıbrıs rakı fiyatları 2024 yılında şu şekildedir:

Efe Gold 1 Litre Rakı Fiyatı250 TL
Destan 70’lik Rakı Fiyatları100 TL
Anadolu Sıfır Seri Rakı 35’lik Fiyatı100 TL
Tekirdağ 100’lük Altın Serisi Rakı Fiyatları300 TL
Yeni Rakı 100’lük Fiyatları (Ala Serisi)335 TL
Kıbrıs Alkol Fiyatları: Ah Be 70’lik Rakı105 TL
Anadolu Klasik 70’lik Rakı Fiyatları160 TL
Beylerbeyi 100’lük Teragold Fiyatları305 TL

3- Kıbrıs Bira Fiyatları

kıbrıs bira fiyatları
kıbrıs bira fiyatları

Kıbrıs alkol fiyatları 2024 listesinde son olarak bira fiyatını inceleyelim. Kıbrıs’ta bira fiyatları, ülkemizle kıyaslandığında fiyat avantajının en çok olduğu seçenekler arasında yer alıyor. Buna göre Efes, Tuborg, Carlsberg gibi tüm seçeneklerde bira fiyatları Kıbrıs’ta Türkiye’ye göre daha ucuzdur. Bundaki en büyük etken ise vergi oranlarının çok düşük olmasıdır.

Kıbrıs bira fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

Efes Extra Shot Bira Fiyatları25 TL
Bomonti 50’lik Filtresiz Bira Fiyatı27 TL
Taps Blonde 50’lik Bira Fiyatı Kıbrıs31 TL
Kıbrıs Bira fiyatları: Efes Pilsen 50’lik26,50 TL
Corona 50’lik Fiyatları28 TL
Tuborg 50’lik Bira Fiyatları Kıbrıs27 TL
33’lük Beck’s Bira26 TL
Marmara Gold 50’lik Bira26 TL

Kıbrıs alkol fiyatları, satış noktaları arasında marka, çeşit ve miktara göre değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle ülkemizle fiyat karşılaştırması yaparken, güncel fiyatları dikkate almayı ihmal etmemelisiniz. Ek olarak satış noktalarından fiyatları teyit etmeniz büyük önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir: Migros Bira Fiyatları

Kıbrıs’ta İçki Fiyatları Ucuz Mu?

kıbrıs alkol fiyatları
kıbrıs alkol fiyatları

Kıbrıs içki fiyatları, yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere ülkemize göre çok ucuzdur. Özellikle Ertan Market fiyat listesine göre fiyatların daha da aşağı çekilebildiğini söyleyebiliriz. Kıbrıs’ta alkol fiyatlarının ülkemize göre ucuz olmasının en temel nedeni ise vergi oranlarının çok düşük olması, hatta birçok üründe vergi uygulanmamasıdır.

Kıbrıs alkol fiyatları her ne kadar Jack Daniel’s, Chivas, Efes, Tuborg, Yeni Rakı gibi çeşitlere ve markalara göre değişiklik gösterse de ülke genelinde tüm fiyat listelerinin Türkiye’ye kıyasla çok daha uygun olduğu söylenebilir.

Ertan Market Kıbrıs Alkol Fiyatları Hakkında

Kıbrıs alkol fiyatları 2024 listesi, genelde kullanıcıların satış noktaları arasında merak ettiği bir konuyu ifade ediyor. Kıbrıs’ta da alkol satış noktaları arasında en popüler olanı Ertan Market’tir. Ertan Market fiyat listesi hemen herkes tarafından araştırılırken fiyatlara nasıl ulaşılacağı ise bilinememektedir.

Ertan Market Kıbrıs alkol fiyatları, sayfada yer alan fiyatlarla uyumludur. Bu haliyle fiyatlarda bir değişiklik olması durumunda güncel bilgileri sunabilmek adına tablolarımız sürekli olarak güncellenecektir.

Kıbrıs Alkol Getirme Sınırı Ne Kadar?

Kıbrıs alkol fiyatları kadar önemli bir konuya daha değinelim: Yurt dışı alkol getirme sınırı ne kadar?

Ülkemizde yurt dışından alkol getirmek için belirli bir kota uygulanır. Kıbrıs’ta bu yönetmeliğe göre sınır uygulanan ülkeler arasında yer almaktadır. Kıbrıs’tan alkol getirmek istiyorsanız, aşağıda belirteceğimiz sınırlar dahilinde bu işlemi yapabileceğinizi bildirelim.

Kıbrıs’tan alkol getirme sınırı, %22’yi geçen alkollü içecekler için 1 litre, bu oran dahil olmak üzere %22’ye kadar alkol derecesine sahip olan alkollü içecekler için 2 litre olarak belirlenmiştir. Buna göre bira ve şarap gibi alkoller için 2 litre getirme sınırınız bulunurken, rakı ve viski gibi içecekler için 1 litre getirme hakkınız bulunuyor. Her iki türden de dahil olmak üzere Kıbrıs’tan alkol getirme sınırı toplamda 3 litre olarak belirlenmiştir.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.